• Rejestracja
Witaj w serwisie „Arsenałowe Pytania”, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy związane z Rajdem Arsenał.

Darmowe przejazdy

0 głosów
Darmowe przejazdy środkami transportu dotyczą osób w mundurach. A co z opiekunami, którzy nie są harcerzami?
pytanie zadane 14 marca 2013 w Organizacja przez użytkownika Tomasz Junker (145)

6 odpowiedzi

+7 głosów
 
Najlepsza odpowiedź

Kompleksowa odpowiedź, dostępna również na stronie rajdowej za niedługi czas

Jak już pewnie wiecie podczas 43. Rajdu Arsenał, będziecie mogli poruszać się komunikacją miejską po Warszawie całkowicie za darmo. Dotyczy to tramwajów, autobusów, metra, a także pociągów linii S1 S2 i S3 w granicach taryfy miejskiej (jakby ktoś chciał). Aby jednak być zwolnionym z opłaty należy:

  • być umundurowanym uczestnikiem rajdu
  • posiadać przy sobie jeden z wymienionych dokumentów ze zdjęciem potwierdzający fakt bycia harcerzem, czyli - książeczkę harcerską, książeczkę instruktorską lub kartą członkowską ZHP okazana razem z dokumentem ze zdjęciem

Wymagania te zostały ustalone przez Radnych m.st. Warszawy, którzy na potrzeby weryfikacji osób kontrolowanych przez kontrolerów ZTM musieli otrzymać nasze związkowe dokumenty potrzebne do stwierdzenia czy ktoś jest harcerzem czy nie.

Rozumiem że powyższe nie powinno stanowić problemu gdyż jak wiemy kolportaż kart członkowskich został pomyślnie przeprowadzony, a książeczkę harcerską powinien posiadać każdy harcerz, jeśli nie to macie jeszcze tydzień na ich ewentualne zorganizowanie.

Zniesienie opłat dla uczestników obowiązuje od godziny 00.01 dnia 22.03 oznacza to że patrole które przyjadą do Nas w nocy w piątek mogą bezpłatnie poruszać się po mieście.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował Nas że każdy kontroler biletu będzie zapoznany z tym faktem, i nie powinno być większych problemów, jednak dla Waszego spokoju, pod tym linkiem możecie wydrukować uchwałę Rady Miasta, i okazać ją kontrolerowi w razie problemów.

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/F1521641-4841-4582-9D88-ECC67F11CEB7/914821/1495_uch.pdf

Powyższa rada jest przeznaczona głównie dla patroli które będą w Warszawie dużo wcześniej przed startem Rajdu i będą chciały zwiedzić miasto. Uchwałę dostaniecie wydrukowaną w Waszych wyprawkach rajdowych

Ponadto aby skutecznie pokonywać bramki w metrze w wyprawkach dostaniecie wejściówki do metra (wejściówki są wielokrotnego użytku, należy ich nie zgubić, każdy dostanie jedną, w przypadku zagubienia można taką pobrać w Punkcie Obsługi Pasażera ZTM na stacjach metra Imielin, Służew, Centrum, Świętokrzyska, Ratusz-Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona, Marymont)

UWAGA pokonywanie bramek poprzez przeskakiwanie nad nimi jest zabronione i grozi grzywną w wysokości od 20 do 100 złotych, jest wymierzana bezwzględnie i w każdym przypadku gdy osoba przeskakująca zostanie złapana, poza tym szkodzi to ogólnemu wizerunkowi harcerzy, gdyż niejako jest to łamanie przepisów. Jeśli więc nie możecie się z różnych powodów dostać na peron, użyjcie windy.

odpowiedź 15 marca 2013 przez użytkownika michalowski.201 (380)
wybrane 18 marca 2013 przez użytkownika Tomasz Junker
Czyli sam mundur nie wystarczy ? Bo u nas nie wszyscy mają "dokument harcerski", a w hufcu już podbić nie zdążymy :(
Przepraszam doczytałam i przyjęłam :(
+1 głos
My naszej opiekunce, która nie jest harcerką sprawiamy koszulkę i chustę szczepu , aby widać było, że jednak jest z nami na Rajdzie :)
odpowiedź 14 marca 2013 przez użytkownika Knieja X (1,690)
I to jest dobre podejście. My przyjeżdżamy z Dolnego Śląska, każda ulga w kosztach mile widziana. Zwłaszcza, że mamy ochotę trochę Warszawy zobaczyć...
+1 głos
Szczegółowe informacje co do darmowych przejazdów po Warszawie, pewnie niedługo pojawią się na stronie Arsenału :-)
odpowiedź 14 marca 2013 przez użytkownika Wataha (1,210)
+1 głos
Można spróbować pożyczyć mundur od kogoś kto na rajd nie jedzie. My zawsze uzupełniamy umundurowanie pożyczając bo wiadomo, że czasem ludzie nie mają jeszcze pełnego.
odpowiedź 14 marca 2013 przez użytkownika Hktp Pttk Sezam Patr (1,135)
0 głosów
Mundury mundurami, ale przecież będziemy mieli te karty/identyfikatory więc nawet bez munduru pewnie się uda :)
odpowiedź 14 marca 2013 przez użytkownika Sezam 2 (1,475)
0 głosów
czuwaj!

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdów zostaną zamieszczone jutro w godzinach przedpołudniowych na stronie www oraz funpage-u rajdu.
odpowiedź 14 marca 2013 przez użytkownika michalowski.201 (380)
...